برش CNC

برش CNC

حکاکی (CNC) روی سنگ

در زمان های قدیم استفاده از سنگ برای مصارف خانگی خیلی زیاد بود و به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و ضربه در وسایل خانگی هم از سنگ استفاده می شد که یکی از استفاده های آن در ظروف آشپزخانه بود . این کار توسط استادان سنگ تراش صورت می گرفت و به صورت دستی انجام میشد.

با پیشرفت علم و ساخت دستگاه های ماشینی کم کم دستگاه های CNC  آمد و کار را از دست استادان پیکر تراش گرفت .اما هنوز هم هستند کسانی که این کار را با دستانشان انجام میدهند .

با افزایش استفاده از سنگها در ساختمان ها و مقاومت بالای سنگ برخی به حکاکی روی سنگ و پیکر تراشی روی آوردند.

برای زیبا تر شدن نقش و نگار به کار رفته در ساختمان روی سنگ های مختلف ابزار میزنند که یکی از معروف ترین آنها CNC  زدن می باشد .

شما میتوانید با دستگاه CNC  هر نقش و نگاری را روی سنگ اجرا کنید و حتی از آنها تابلو های زیبایی درست نمایید .

قابليت برش و حكاكي تخت سنگ  ، تابلو های سه بعدي و پیکرتراشی ، امكان حکاکی آبنما و حوض های سنگی ، امکان تراش مجسمه و… از برخی نمونه های کاربرد دستگاه CNC می باشد.

سی ان سی سنگ (حکاکی روی سنگ(

حکاکی روی سنگ یا کنده کاری روی سطوح مختلف سنگی ، با استفاده از ابزارها برای ایجاد نقشهای مورد نظر می باشد که به آن cnc  یا حکاکی روی سنگ میگویند.

در سالهای دور حکاکی روی سنگ صرفا هنر دست استادکاران با تجربه بود و ایجاد جلوه های خاص روی سنگ بسیار زمانبر و گران قیمت بود.

اما امروزه با پدید آمدن دستگاه های سی ان سی سنگ (CNC) امکان تولید نقش های بسیار پیچیده با دقتی بی نظیر و زمانی به مراتب کوتاهتر با هزینه ای پایین تر امکان پذیر گشته است.

امکان انجام CNC و برش رو انواع برش های الگودار (برش فضای سینک، گاز، پریزهای تو کار کابینت آشپزخانه) نیز به همین طریق وجود دارد.

برش CNC

اجرای ابزار کلاسیک و مدرن صفحات کابینت، جزیره و صفحات سنگی میزهای ناهار خوری، میز کار، عسلی و جلو مبلی از دیگر کارهایی می باشد که میتوان با دستگاه CNC  انجام داد.

دستگاه واترجت سنگ

واترجت سنگ یکی دیگر از دستگاه های CNC  می باشد که برای تولید محصولات مختلف سنگ خارجی و ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد.

برش سنگ های رنگارنگ و  چیدن و چسباندن قطعات برش خورده کنار هم برای ایجاد طرحها و نقش های مختلف معرق ‌کاری سنگ می‌گویند.

در صنعت معرق سنگ قطعات کوچک سنگ، فلز ، شیشه، آینه و مانند آنها را بر اساس طرح و نقشه قبلی برش داده، پرداخت کرده و در کنار هم و بر روی یک سطح می چسبانند تا طرحی کامل به دست آورند.

در معرق هر جز قسمتی از کل است و برای رسیدن به این مطلوب از دستگاه های برش واترجت و سی ان سی سنگ (CNC) استفاده می نمایند.

با مدرن ترین دستگاه های واترجت میتوان، بهترین انواع طرح های معرق، طرح های سه بعدی و قالیچه های کف مناسب لابی پروژه های لوکس و لاکچری را تولید  کرد.

از معرق سنگ برای تزئین قسمتهای متفاوتی از بنا مانند کف و دیوار (لابی، سالن و سالن انتظار) و همچنین انواع سطوح مانند صفحه میز می توان استفاده نمود.

 

 

کلمات کلیدی : CNC  سنگ

مطالب مرتبط